Concursuri şi olimpiade

Performanțele elevilor în anul de studii 2016-2017

Denumirea concursului

etapa

Locul

Numele, prenumele elevilor

Cadrul didac

tic îndru

ma

tor

Chișinăul zi de zi (fotografie)

municipal

I

III

Marian Emma, cl. I A

Baltaga Laura

Chihai Stanialav

Busuioc-Pojoga R.

Magia Crăciunului

Miracolul Crăciunului

sector

sector

III

III

Tiorsa Anastasia, cl. I A

Nepotu Nicoleta, cl. VI B

Busuioc-Pojoga R.

Samoilă O.

Mă- nchin în fața ta, iubite dascăle

Minunea Învierii

Concurs de design

Sector

sector

sector

II

Mențiune

III

Echipa

Maracuța Valentina, cl. VI B

Morărescu Mariana, cl. VII

Popov M.

Mărțișoare pentru neam

sector

III

Echipa: Morărescu M., cl. VII, Nepotu N, Maracuța V., cl. VI B

Popov M.

Din istoria neamului

Hora vitaminelor

Cursa tradițională de alergări, consacrată lui Ion și Doina Aldea-Teodorovici

sector

sector

municipal

III

Mențiune

III

I

II

III

Bivol Daniela, cl. VII

Renița Nicoleta, Pricop Natalia, cl. VI A

Echipa: Grăjdian Valeria, Sparivac Igor, cl. VA, Novicov Victoria, cl. V B, Bucățeli Adelina, cl. V A

Onciu Dumitrița, cl. VII

Ipati Alexandra, cl. VII

Schimbători Alexandru, cl. VIII

Furdui E.

Arteni M.

Cumurciuc L.

Ploaia de stele

Recital „V. Cupcea”

Sector

Municipal

sector

I

II

III

I

II

II

II

Grinco Alexandru, cl.VI B

Bivol Daniela,

Ipati Alexandra, cl. VII

Grinco A., cl.VI B

Plăcintă Cristian, cl. VI A

Bucățeli Adelina, cl. V A

Cojocaru Domnica, cl. VIII

Cabari- Roșcovan A.

Onciu A.

Furdui E.

Marui T.

Trăiește-ți clipa!

sector

III

Teatru dramatic

Mențiune

III

Teatru de păpuși

Echipa: Novicov Victoria, Lanciu Mihaela, Gaiceanu Augustina, Luchianciuc Dumitru, Țugui Andreea, Bostan Iana, Bargan Patricia, cl. V B, Bivol Daniela, Onciu Dumitrița, Drumea Cristian,Grițcan Andrei, cl. VII

Novicov V., Stavila M., Cucer M.

Echipa : Dărănuță Andreia, Stavila Maxim, Cucer Marius, Cernean Ecaterina, Cealîc Damian,Ciobanu Maxim, cl. I A

Dobrea A.

Constelația dansului

sector

II

Echipa: Druță Andreea, Carabadjac Andreea, Gușan Alexandra, cl. IV, Tofan Daniel, Damian Artiom, cl. III A, Chirilenco Nadejda, cl. III B, Arsenii Mihai, cl. II B

Graur D.

Turneu de minifotbal feminin „Alba ca Zăpada”

republican

I

Gaiceanu Irina, Melțer Dumitrița, Țurcanu Mihaela, Cojocaru Iana, Marchitan Daniala , Cucoș Tatiana, Gavrilencu Andreea, Ghemu Maria-Eduarda, cl. III A, Gîncu Nicoleta, Nepotu Nicoleta, cl. V B, Cebanu Ana- Maria, cl.VI A

Bodiu Vl.

Cel mai bun agent rutier

sector

I

Mențiune

Echipa: Țarălungă Emil, Renița Nicoleta, Plăcintă Cristian,Marchitan Mihaela,cl. VI A

Țarălungă Emil, Renița Nicoleta

Cernolev A.

Concursul „Kangourou”

internațional

Mențiune

Grigoriță Nikita -81p.,

Barbaiani Emilia-85 p.

Zinovei Alexandra-90 p

Cupcea Elina-90 p.

Arsenii Mihail-90 p.

Dolghii M.

Proiect ecologic „Up! Eco”

republican

II

Plăcintă Cristian,cl.VIA

Cojocaru Domnica, cl.VIII

Borș Bianca,cl.VB

Luchianciuc Dumitru, cl. VB

Axenti Nicoleta, cl. VB

Velișco V.

Olimpiada ed. plastică

sector

II

III

Mențiune

Novicov Victoria,cl.VB

Nepotu Nicoleta,cl.VIB

Maracuța V., cl. VI B

Popov M.

Olimpiada la fizică

sector

Mențiune

Necoară Cristina, cl. VII

Plăcintă Cristian, cl. VIA

Lichii L.

Cel mai bun cititor

școlar

Mențiune

Gaiceanu Augustina, cl. V B